Danskalendern för västra Sverige
Till Alldans                              Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram        ikon = kort info om föreningen
  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
Orkester
 
Dans
 
 01 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Dj Jan-Inge.
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Eva o Ingvar
  
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Sweedz.
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 02 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 05 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Evert m. fl..
  
 Motions och Gilledans.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Conny
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Charlies
  
 
 
 06 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Evert.
  
 
 
 07 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Diggarna
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Eva o Ingvar
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 08 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Arne
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Sweedz.
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Levins
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 09 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 11 nov
Lördag
  18.00-21.30
 Marstrand
--
 Kode Spelmän
  
 
 
 12 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Tore.
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Eva o Ingvar
  
 
 
 13 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Bengt
  
 
 
 14 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 C-laget
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 15 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Sture o Ulf
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Ronny.
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Charlies
 
  Josefin
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Diggarna
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 16 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 19 nov
Söndag
  17.30-20.30
  Inlands Folkdansare
--
 Anders Björk.
  
 Motions-Gilledans Avslutning, Fika ingår.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Sweedz.
  
 
 
 20 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Conny
  
 
 
 21 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Levins
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Diggarna
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 22 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Anders.
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Conny
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Dur-X
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 23 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 26 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Anders.
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Trippix.
  
 
 
 27 nov
MÃ¥ndag
  19.00-2130
  Viggen
--
 Göran.
  
 
 
 28 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Rent Drag
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Levins
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 29 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Diggarna
  
 Norsk pariserpolka
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 C-laget
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 30 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 03 dec
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Conny
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 DUR-X.
  
 
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B1




1