Danskalendern för västra Sverige
Till Alldans                              Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram        ikon = kort info om föreningen
  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
Orkester
 
Dans
 
 24 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 31 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 07 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 17 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 21 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 19 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Levins
  
 
 
 28 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 14 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 10 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Trippix
  
 
 
 26 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 12 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 03 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 08 dec
Lördag
 
  Anten
ikon --
 Levins
  
 
 
 14 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 06 dec
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 07 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 25 okt
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 17 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 21 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 28 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 13 dec
Torsdag
  19,00-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 Avslutning.
 
 29 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 22 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 08 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 28 feb
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 01 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 13 sept
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 20 sept
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 27 sept
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 04 okt
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 11 okt
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 18 okt
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 15 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 07 feb
Torsdag
  18,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 Årsmöte.
 
 10 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 31 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 21 feb
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 24 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 14 feb
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 19 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Svante o Co
  
 Gammaldans.
 
 31 juli
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 11 sept
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 09 sept
Söndag
  18.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Trippix
  
 Gammaldans.
 
 28 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 26 aug
Söndag
  18.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Eva o Ingvar
  
 Gammaldans.
 
 21 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 14 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 04 sept
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 12 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Trippix
  
 Augustifest.
 
 02 sept
Söndag
  18.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Diggarna
  
 Gammaldans.
 
 07 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans med kursinslag.
 
 29 juli
Söndag
  18.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Sven Gunnars
  
 Gammaldans.
 
 05 aug
Söndag
  18.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Charlies
  
 Gammaldans.
 
 04 sept
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 Rent Drag
  
 Motionsdans - Säsongsavslutning.
 
 28 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 Diggarna
  
 Motionsdans.
 
 07 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 C-laget
  
 Motionsdans.
 
 14 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 Trippix
  
 Motionsdans.
 
 21 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 Levins
  
 Motionsdans.
 
 24 okt
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 John Carlsson (Robbans).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 31 okt
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Anders Björk.
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 06 nov
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Sture Johansson ( Rent drag).
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 07 nov
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Tore Carlsson (Trippix).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 14 nov
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 20 nov
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Sture Persson.
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 21 nov
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 04 dec
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 07 dec
Fredag
  1900-2200
  Får ja Lov
--
 C-laget
  
 Danskväll gammal o modern i Granngården/Bjurslättsskolan.
 
 28 nov
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 17 okt
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 19 okt
Fredag
  1900-2200
  Får ja Lov
--
 Trippix
  
 Danskväll Gammal o Modern i Granngården/Bjurslättsskolan.
 
 10 okt
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Sture Johansson ( Rent drag).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 23 okt
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Thore och Thomas.
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 09 okt
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 05 sept
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 12 sept
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans.
 
 11 sept
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Sture Persson.
  
 Buggkväll inslag av Foxtrot.
 
 03 okt
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Anders Björk.
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 26 sept
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Tore Carlsson (Trippix).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 29 aug
Onsdag
  1800-2140
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Start av Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 25 sept
Tisdag
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Thore och Thomas.
  
 Byggkväll OBS! Backa folkets hus.
 
 19 sept
Onsdag
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 31 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Levins
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 07 sept
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Diggarna
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 24 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Charlies
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 17 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Trippix
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 10 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Robbans
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 03 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Dur-X
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 27 juli
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Bo Liljedahl
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 14 sept
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 C-laget
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 29 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 C-laget
  
 
 
 22 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 Trippix 3st
  
 
 
 15 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 Charlies
  
 
 
 08 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 Rent Drag
  
 
 
 01 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 Levins
  
 
 
 25 juli
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 Bo Liljedahl
  
 
 
 23 sept
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Trippix
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans.
 
 14 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Eva o Ingvar
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 02 dec
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 C-laget
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 11 nov
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 C-laget
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans.
 
 30 sept
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Charlies
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 18 nov
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Rent Drag
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans.
 
 25 nov
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Eva o Ingvar
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 09 dec
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Trippix
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 07 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Bo Liljedahl o Thomas
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 28 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Robbans
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 21 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Diggarna
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 16 sept
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Robbans
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 16 dec
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Diggarna
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans Avslutning.
 
 09 sept
Söndag
  18.00-21.30
 Hällesåkergården
--
 Rent Drag
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 16 sept
S�ndag
  17:30-20:00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 02 sept
S�ndag
  17:30-20:00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 26 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
 Munkedals Folkets park
--
 Spelfinkarna
  
 Varannan gammal.
 
 22 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
 Musikanläggning
  
 Varannan gammal.
 
 26 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
 Munkedals Folkets park
--
 Spelfinkarna
  
 Varannan gammal.
 
 29 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
 Munkedals Folkets park
--
 Evert & Gunnar.
  
 Varannan gammal.
 
 19 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
 Munkedals Folkets park
--
 Mats Lennarts
  
 Varannan gammal.
 
 05 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
 Munkedals Folkets park
--
 Peo´s.
  
 Varannan gammal.
 
 12 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
 Bjarnes.
  
 Varannan gammal.
 
 25 juli
Onsdag
  19.00-22.00
  Råön
--
 Charlies
  
 3 gamla och en modern.
 
 21 aug
Tisdag
  18,30-22,00
  Sandsjön
 K
 C-laget
 
 
 07 aug
Tisdag
  18,30-22,00
  Sandsjön
 K
 Musikanläggning
 
  Bonnen
 
 28 aug
Tisdag
  18,30-22,00
  Sandsjön
 K
 Musikanläggning
  
 -AVSLUTNING-
 
 14 aug
Tisdag
  18,30-22,00
  Sandsjön
 K
 Musikanläggning
  
 Får jag lov.
 
 26 juli
Torsdag
  19.00-22.00
  Sätila
--
 Musikanläggning/orkester.
  
 HÄSTABACKEN.
 
 02 aug
Torsdag
  19.00-22.00
  Sätila
--
 Musikanläggning/orkester.
  
 HÄSTABACKEN.
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B