Danskalendern för västra Sverige
Till Alldans                              Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram        ikon = kort info om föreningen
  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
 
Dans
 
 08 jan
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 Veckans dans: Frörumsvalsen.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Jambalaya.
 
 09 jan
MÃ¥ndag
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 Dansl Magnus.
 
 10 jan
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
  Bonnen
 
 11 jan
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
 Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 12 jan
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 BUGG nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 15 jan
Söndag
  18,00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
  
 Motions-Gilledans.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Spelmännens bytvals.
 
 16 jan
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 17 jan
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
  Bonnen
 
 18 jan
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19.30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  19.00-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 19 jan
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 20 jan
Fredag
  20,00
 Vessigebro
--
  
 
 
 22 jan
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Rep. Jambalaya, Vändpolka.
 
 23 jan
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 24 jan
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Snoa Svingen.
 
 25 jan
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30 - 21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 26 jan
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 27 jan
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 29 jan
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
  
 Spelmännens Bytvals.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Johanssons mazurka.
 
 30 jan
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
 
 Hyfsapolka
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 31 jan
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Rep. Av förra veckans danser..
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Snoa-Svingen.
 
 01 feb
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 Hyfsapolka
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30 - 21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 02 feb
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 03 feb
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 05 feb
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
 
 
 06 feb
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 07 feb
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
 
 08 feb
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
  Maran
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 09 feb
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  18,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 10 feb
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 12 feb
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  18.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
  
 Motions och Gilledans.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Ingrids familjehambo.
 
 13 feb
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 Stickans hambo.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 14 feb
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Smedjan.
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
 
 15 feb
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 Sunnanövals.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 16 feb
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 17 feb
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 19 feb
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 Veckans dans: Spelmännens bytvals.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
 
 
 20 feb
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 21 feb
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Huskvarna Folkets park
--
  
 
 
 22 feb
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:00-21:30
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg, Årsmöte.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 23 feb
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 24 feb
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 26 feb
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
  
 Motions och Gilledans.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Hambo vid Rååkanten.
 
 27 feb
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 Flamländsk vals, Bacillen.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 28 feb
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
 
 01 mars
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 02 mars
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 03 mars
Fredag
  20.00-23.30
  Borås GDF
--
  
 Fredagsdans. 2 gamla 1 modern.
 
 .
 ..
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 04 mars
Lördag
  18.00-21.30
  Marstrand
--
  
 
 
 05 mars
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  18,00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 Veckans dans: Bacillen.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
 
 
 06 mars
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 07 mars
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
 
 08 mars
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans.
 
 09 mars
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 Nybörj. 18.30 Forts. 19.30.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 10 mars
Fredag
  20,00-23,30
  Vessigebro
--
  
 
 
 11 mars
Lördag
  11.00-15.00
  Viggen
--
  
 Nostalgidisco. Fräntorps Folkets Hus. Anmälan krävs. 0709-456326.
 
 12 mars
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  18:00-21:30
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
  
 Motions och Gilledans.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Hot shot.
 
 13 mars
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19:15 - 21:45
  Tre Ting Särögården
 K
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 14 mars
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Ingrids familjehambo.
 
 15 mars
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.15
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
  
 Gillesdans Avslutning med fika.
 
 16 mars
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
  
 AVSLUTNING.
 
 .
 ..
  18,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 17 mars
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 19 mars
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Repetitioner inför Grums-resan.
 
 20 mars
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
 
 
 .
 ..
  19:15 - 21:45
  Tre Ting Särögården
 K
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
 
  Gladan
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 21 mars
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 Diggarna firar 10 år som orkester. Man vet aldrig vad som händer under kvällen :).
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Gammaldans.
 
 22 mars
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:00-21:30
  V.Frölunda
--
  
 Axel Dahlströms Torg Avslutning.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 23 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
  
 
 
 24 mars
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 26 mars
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  18:00-21:30
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.30
  Inlands Folkdansare
--
  
 Motionsdans-Gillesdans, avslutning med fika.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Flamländsk vals.
 
 27 mars
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19:15 - 21:45
  Tre Ting Särögården
 K
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
 
  Gladan
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 
 
 28 mars
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Ingrids familjehambo.
 
 29 mars
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 30 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 31 mars
Fredag
  20,00-23,30
  Vessigebro
--
  
 
 
 02 april
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 Veckans dans: Svängom på Lingonstigen.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 03 april
Måndag
  19.00 - 21.30
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19:15 - 21:45
  Tre Ting Särögården
 K
  
 
 
 .
 ..
  19.00-21.30
  Viggen
--
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
  
 Avslutning.
 
 04 april
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Repetitioner.
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
 
 
 05 april
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 06 april
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 07 april
Fredag
  20,00-23,30
  Vessigebro
--
  
 
 
 08 april
Lördag
  14.00-18.30
  Rävlanda DG
--
  
 www.ravlandadansgille.se.
 
 09 april
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  18:00-21:30
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  18.00 - 21.30
  Huskvarna Folkets park
--
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  17.00 - 20.00
  Skepplanda
--
  
 Avslutning, föranmälan.
 
 10 april
MÃ¥ndag
 
  Anten Kurs
--
  
 
 
 .
 ..
  19:15 - 21:45
  Tre Ting Särögården
 K
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.30
  Viggen
--
  
 Avslutning OBS! Tiden! Vi bjuder på fika..
 
 11 april
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
  
 Avslutning.
 
 .
 ..
  18.30-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Avslutning OBS! Tiden Vi bjuder på fika! .
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 .
 ..
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Huskvarna Folkets park
--
 
 
 12 april
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 Bröllopshambo.
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 13 april
Torsdag
  19.00-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
  
 Dansavslutning.
 
 17 april
MÃ¥ndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  17:30-20:30
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
  
 Terminsavslutning! Alla bjuds på kaffe med hembakt tunnbröd m m!.
 
 18 april
Tisdag
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 19 april
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 Umemazurka.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 20 april
Torsdag
  1900-2115
  O-bygden
 K
  
 Polskekurs.
 
 21 april
Fredag
  19.00-22.00
  Får ja Lov
--
  
 Vårfinal, Granngården.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 23 april
Söndag
  17.00 - 21.00
  Gislaved
 K
  
 OBS! Anderstorps Folkets Hus.
 
 .
 ..
  18.00-21.30
  Årås Kvarn Kölingared
 K
  
 Gammaldans.
 
 24 april
MÃ¥ndag
 
  Anten Kurs
--
  
 -AVSLUTNING-
 
 25 april
Tisdag
  19.30 - 23.00
  Halmstad
--
  
 
 
 26 april
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 -AVSLUTNING-
 
 .
 ..
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
 Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 27 april
Torsdag
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 28 april
Fredag
  20,00-23,30
 Vessigebro
--
  
 
 
 01 maj
MÃ¥ndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 03 maj
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 05 maj
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Bugg.
 
 07 maj
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  1800-2200
  Smålandsstenar
 K
  
 Bugg & Gammaldanskurs.
 
 09 maj
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 10 maj
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 11 maj
Torsdag
  1900-2200
  O-bygden
 K
  
 Polskedans.
 
 12 maj
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
 Hambologen
--
  
 Kursledare Mia.
 
 14 maj
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  1800-2200
 Smålandsstenar
 K
  
 Bugg & Gammaldanskurs.
 
 16 maj
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 17 maj
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 19 maj
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 21 maj
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  1800
 Smålandsstenar
 K
  
 + Försäljning av dansskor.
 
 23 maj
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 24 maj
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 26 maj
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
 Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 28 maj
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  1800-2200
 Smålandsstenar
 K
  
 Bugg & Gammaldanskurs.
 
 30 maj
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
  Bonnen
 
 31 maj
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 02 juni
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 04 juni
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 
--
  
  Sommardans.
Salty Dog Rag

 
 .
 ..
  1800-2200
 Smålandsstenar
 K
  
 Bugg & Gammaldanskurs.
 
 06 juni
Tisdag
  16.00 - 22.45
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans / Foxtrot.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 07 juni
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 08 juni
Torsdag
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Conny + ?.
 
 09 juni
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 10 juni
Lördag
  18.00-22.30
  Viggen
--
  
 Viggens sommarfest Sandsjöns festplats. Anmälan o mer info på dfviggens hemsida.
 
 11 juni
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 .
 ..
  1800-2200
 Smålandsstenar
 K
  
 Bugg & Gammaldanskurs.
 
 13 juni
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 14 juni
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 15 juni
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 Tag med fika.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Charlies.
 
 16 juni
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 17 juni
Lördag
  20.00-01.00
 Privat
--
  
 Levins Loge Hyssna.
 
 18 juni
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  1800-2200
 Smålandsstenar
 K
  
 Bugg & Gammaldanskurs.
 
 20 juni
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 21 juni
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Hambologen
--
  
 Midsommarbugg i Hjortnäs, med kursinslag.
 
 .
 ..
  18:00-21:30
  Hindås
--
  
 
 
 22 juni
Torsdag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 INGEN DANS IDAG.
 
 24 juni
Lördag
  19.00 - 22.00
  Anten
ikon --
  
 Se annons..
 
 25 juni
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 27 juni
Tisdag
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
  
 Första tanken.
 
 28 juni
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Råön
--
  
 3 gamla och en modern.
 
 29 juni
Torsdag
  18.30 - 21.30
 Kungälvs Folkpark
--
  
 Inställt. Ingen dans 29/6.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Ev Conny + ?.
 
 30 juni
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 02 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  18.00
 Årås Kvarn Kölingared
 K
  
 Gammaldans.
 
 05 juli
Onsdag
  19.00 - 22.00
  Råön
--
  
 3 gamla och en modern.
 
 06 juli
Torsdag
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 INGEN DANS IDAG.
 
 07 juli
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 09 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 12 juli
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Råön
--
  
 3 gamla och en modern.
 
 13 juli
Torsdag
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Conny + ? .
 
 14 juli
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 16 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 19 juli
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Råön
--
  
 3 gamla och en modern.
 
 20 juli
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 Tag med fika.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Musikanläggning/Orkester .
 
 21 juli
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 23 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 26 juli
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Råön
--
  
 3 gamla och en modern.
 
 27 juli
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 Tag med fika.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Charlies.
 
 28 juli
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 30 juli
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 01 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 02 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 03 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 Tag med fika.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Sätila
--
  
 Conny + ? .
 
 04 aug
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 06 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 08 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 09 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 10 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 Tag med fika.
 
 11 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 13 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Augustifest.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 
 
 15 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
  Peikkun
 
 16 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 17 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 
 
 18 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 20 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  1700-2200
 Smålandsstenar
 K
  
 55-årsfest.
 
 22 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 
 
 23 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 24 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 
 
 25 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 27 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
  
 Sommardans.
 
 .
 ..
  18.00 - 22.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 Parkudden Tranemo Ingen kurs.
 
 29 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
  
 -AVSLUTNING-
 
 30 aug
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Kursstart Gammaldans.
 
 .
 ..
  19:00-22:00
  Hindås
--
  
 
 
 31 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
  
 Medtag fika.
 
 01 sept
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 03 sept
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  18.00-22.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 Parkudden Tranemo Ingen kurs.
 
 05 sept
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 06 sept
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
 Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 08 sept
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 .
 ..
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 10 sept
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 11 sept
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 12 sept
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Kursstart Buggkurs.
 
 13 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 15 sept
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
  
 Dansledare Mia.
 
 .
 ..
  20.00-23.30
  Hambologen
--
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 17 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 18 sept
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 19 sept
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 20 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 24 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 25 sept
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 26 sept
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 27 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 01 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 02 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 03 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 04 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 08 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 09 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 10 okt
Tisdag
  19.99-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 11 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 15 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 16 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 17 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 18 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 22 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
 Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 23 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 24 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
  
 Buggkurs.
 
 25 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 29 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 30 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 31 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 01 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 05 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 06 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 07 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 08 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 12 nov
Söndag
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 13 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 14 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 15 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 19 nov
Söndag
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 20 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
  
 
 
 21 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 22 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 26 nov
Söndag
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 27 nov
MÃ¥ndag
  19.00-2130
  Viggen
--
  
 
 
 28 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 29 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 03 dec
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 04 dec
MÃ¥ndag
  19.00--22.30
  Viggen
--
  
 Avslutning! Vi bjuder på fika. OBS! Tiden!.
 
 05 dec
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 
 
 06 dec
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 09 dec
Lördag
  19.00 - 23.30
  Anten
ikon --
  
 
 
 10 dec
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
  
 Avslutning! Anmälan krävs..
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
  
 
 
 12 dec
Tisdag
  18.30-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
  
 Avslutning! Vi bjuder på fika! OBS! Tiden!.
 
 13 dec
Onsdag
  19:30-23:00
 Varbergsbygdens GDF
--
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B