Danskalendern
25 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Levins
Alla kvällens dans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Arne
26 april Torsdag
O-bygden
1900-2200
    MUSIKANLÄGGNING.
POLSKEDANS.
27 april Fredag
Ätransalen
20.00-23.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
1 maj Tisdag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Rent Drag
Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
2 maj Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Dur-X
3 maj Torsdag
O-bygden
1900-2200
    MUSIKANLÄGGNING.
POLSKEDANS.
4 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Diggarna
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
5 maj Lördag
Anten
18.00 - 21.00
    Duo Blå
6 maj Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Svante o Co
Gammaldans.
Rävlanda DG
18.30-21
    Musikanläggning
Smålandsstenar
1800-2200
    Dur-X
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
7 maj MÃ¥ndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Charlies
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
8 maj Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Sandsjön
18,30-22,00
    Charlies
9 maj Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Levins
11 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
13 maj Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    C-laget
Gammaldans.
Rävlanda DG
18.30-21
    Musikanläggning
Våravslutning.
Smålandsstenar
1800-2200
    Sweedz.
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
14 maj MÃ¥ndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Levins
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
15 maj Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
Dear one Video:   
16 maj Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Bo Liljedahl
18 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
20 maj Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Trippix
Gammaldans.
Smålandsstenar
1800-2200
    Charlies
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
21 maj MÃ¥ndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Diggarna
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
22 maj Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
23 maj Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Diggarna
25 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Dur-X
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
27 maj Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Löpsjötorparns
Gammaldans.
Smålandsstenar
1800-2200
    Diggarna
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
28 maj MÃ¥ndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
29 maj Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
Första tanken.
30 maj Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Eva o Ingvar
1 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Levins
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
3 juni Söndag
Smålandsstenar
1800-2200
    Robbans
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
4 juni MÃ¥ndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Dur-X
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
5 juni Tisdag
Sandsjön
18,30-22,00
    Diggarna
6 juni Onsdag
Fröjden/Jönköping
16.00 - 22.45
    Rent Drag / Wahlströms.
Gammaldans / Foxtrot.
Hindås
    Robbans
zz
   
83.182.183.73NR=63
7 juni Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
8 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Robbans
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
10 juni Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Tång o Co med Hazze
Gammaldans.
Smålandsstenar
1800-2200
    C-laget
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
11 juni MÃ¥ndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Trippix
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
12 juni Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
13 juni Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    C-laget
14 juni Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
15 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
17 juni Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Charlies
Gammaldans.
Smålandsstenar
1800-2200
    Trippix
Nybörjarkurs Bugg & Gammaldans.
zz
   
83.182.183.73NR=63
18 juni Måndag
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    C-laget
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans. Kursledare Mia.
19 juni Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
Vikasving Video:   
20 juni Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Spelfinkarna
Hjortnäs
19.00 - 22.30
    Sture Persson Live.
Midsommarbugg med kursinslag. Fridans.
21 juni Torsdag
Hambologen
20.00-23.30
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Sätila
    INGEN DANS IDAG.
HÄSTABACKEN.
23 juni Lördag
Anten
    Eva o Ingvar
26 juni Tisdag
Sandsjön
18,30-22,00
    Eva o Ingvar
27 juni Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Rent Drag
Råön
19.00-22.00
    Duo Blå
28 juni Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
29 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Charlies
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
4 juli Onsdag
Råön
19.00 - 22.00
    Eva o Ingvar
5 juli Torsdag
Sätila
    INGEN DANS IDAG.
HÄSTABACKEN.
6 juli Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Levins
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
11 juli Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Eva o Ingvar
Råön
19.00 - 22.00
    Levins
12 juli Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
13 juli Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
18 juli Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Sven Gunnars
Råön
19.00 - 22.00
    Spelfinkarna
19 juli Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
20 juli Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Sweedz.
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
25 juli Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Bo Liljedahl
Råön
19.00-22.00
    Charlies
26 juli Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
27 juli Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Bo Liljedahl
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
1 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Levins
2 augusti Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    Musikanläggning/orkester.
HÄSTABACKEN.
3 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Dur-X
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
7 augusti Tisdag
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
Bonnen Video:   
8 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Rent Drag
10 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Robbans
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
14 augusti Tisdag
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
Får jag lov.
15 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Charlies
17 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
21 augusti Tisdag
Sandsjön
18,30-22,00
    Musikanläggning
22 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Trippix 3st
24 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Charlies
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
28 augusti Tisdag
Sandsjön
18,30-22,00
    Conny
-AVSLUTNING-
29 augusti Onsdag
Får ja Lov
1800-2140
    Vakant
Start av Gammaldanskurs.
Hindås
19:00-22:00
    C-laget
31 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Levins
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
7 september Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Diggarna
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
11 september Tisdag
Får ja Lov
1830-2130
    Vakant
Start Buggkurs.
13 september Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
14 september Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
20 september Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
27 september Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
4 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
11 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
18 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
25 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
1 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
8 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
15 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
22 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
29 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
6 december Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
13 december Torsdag
Friska Viljors GDF
19,00-22,00
    Anders B.
Avslutning.
10 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
17 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
24 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
31 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
7 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
18,30-22,00
    Arne
Årsmöte.
14 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
21 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
28 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
7 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
14 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
21 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
28 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
zz
   
217.214.146.164NR=26