Danskalendern
7 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Conny
Får ja Lov
18 30 -2100
    EMG.
I Tuve Kulturpunkt vid Tuve torg. Alla välkomna! Gammaldanskurs 1830 -19 00 nybörjarenivå. 1900 -2100 en fox, en bugg och en gammaldans. Fika ingår. 100kr. Frågor Lennart 0704670829! Video:   
Hallands DF
19,30-23,00
    Charlies
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Ny artikel
   
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
8 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
Vals, Enskedefröjdens vals Video:   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Trippix
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
Ödsmåls bygdegård
18.30-21.00
    EMG
9 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    EMG
Årsmöte 18,00 Video:   
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
10 februari Fredag
Ätransalen
19.30-23.00
    Conny & Lars-Håkan.
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie. Socialdans 21-23 Video:   
12 februari Söndag
Bredaryd
17-21
    C-laget
Nybörjar/Fortsättningskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Evert o Gunnar.
Motionsdans Video:   
14 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Hallands DF
19,30-23,00
    Dur-X
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Hindås
18:00-21:30
    Kent & Henke.
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
15 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Bengt
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Conny
Hambo Video:   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
16 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Anders B.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS.Obygdens Polskevänner-Fräntorpsg 10,Gbg Video:   
18 februari Lördag
JAdans
19,00-23,30
    Conny
Gammaldanskväll med mat och dryck kl. 19.00, anmälan till Jessica 070-2792645 (sms), kostnad 320 kr. Endast dans kom kl.21.00, kostnad 200 kr. Tofta Bygdegård, Varberg. Hjärtligt välkommen! Video:   
19 februari Söndag
Bredaryd
17-21
    Charlies
Nybörjar/Fortsättningskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
21 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Hallands DF
19,30-23,00
    EMG
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
22 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    EMG
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Connys.
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
Ödsmåls bygdegård
18.30-21.00
    Ulf.
23 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Bengt
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
24 februari Fredag
Ätransalen
19.30-23.00
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie. Socialdans 21-23 Video:   
25 februari Lördag
Nordstadssvängen
Ca 10-13
    Trippix
Gammaldansevenemang mitt i Nordstan, Göteborg. Se separat inbjudan/anmälan på www.gammaldanssidan.com Video:   
26 februari Söndag
Bredaryd
17-21
    Dur-X
Nybörjar/Fortsättningskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Evert o Gunnar.
Motionsdans Video:   
Ny artikel
   
28 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 23.00
    Dur-X
Nonstop dans till två orkestrar - DurX och Donnez Video:   
Hallands DF
19,30-23,00
    Sweedz.
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Hindås
18:00-21:30
    Orient.
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
1 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    EMG
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
2 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Anders B.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS.Obygdens Polskevänner-Fräntorpsg 10,Gbg Video:   
5 mars Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Musikanläggning
Ny artikel
   
Tranemo DF Limmared
17-21
    Charlies
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
7 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Charlies
Hallands DF
19,30-23,00
    Diggarna
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
8 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Bengt
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
Lucky Video:   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Lars-Rogers.
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
Ödsmåls bygdegård
18.30-21.00
    Lasse Tång.
9 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    EMG
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
10 mars Fredag
Ätransalen
19.30-23.00
    EMG
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie. Socialdans 21-23 Video:   
12 mars Söndag
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Bengt Johansson.
Motionsdans Video:   
Ny artikel
   
Tranemo DF Limmared
17-21
    Diggarna
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
14 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Diggarna
Hallands DF
19,30-23,00
    C-laget
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Hindås
18:00-21:30
    Mogna Män.
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
15 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Conny
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Rent Drag
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
16 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Anders B.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS.Obygdens Polskevänner-Fräntorpsg 10,Gbg Video:   
19 mars Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Ny artikel
   
Tranemo DF Limmared
17-21
    EMG
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
21 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Conny
Hallands DF
19,30-23,00
    C:zons
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
22 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Snäckan Video:   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Diggarna
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
Ödsmåls bygdegård
18.30-21.00
    Tore Carlsson
23 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Bengt
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
24 mars Fredag
Ätransalen
19.30-23.00
    Conny & Lars-Håkan.
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie. Socialdans 21-23 Video:   
25 mars Lördag
zz
   
10.161.0.122NR=21
26 mars Söndag
Inlands Folkdansare
17.30-20.30
    Lasse Tång.
Terminsavslutning, alla bjuds på kaffe/fika Video:   
Ny artikel
   
Tranemo DF Limmared
17-21
    Trippix
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
28 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 23.00
    Rent Drag
Nonstop dans till två orkestrar - Rent Drag och Fernandoz Video:   
Hallands DF
19,30-23,00
    Trippix
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Hindås
18:00-21:30
    Hazzes med Maria.
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi Video:   
29 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Göran.
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    EMG
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Connys.
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
30 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Anders B.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS.Obygdens Polskevänner-Fräntorpsg 10,Gbg Video:   
31 mars Fredag
Ätransalen
Start 19
    Eva o Ingvar
Dansfest, kommer separat inlägg på www.gammaldanssidan.com Video:   
1 april Lördag
zz
   
10.161.0.122NR=24
zz
   
10.161.0.122NR=24
2 april Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Ny artikel
   
Tranemo DF Limmared
17-21
    Dur-X
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
4 april Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Hallands DF
19,30-23,00
    Diggarna
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Älvängen
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Dansledare Helen o Arvi OBS! Avslutning av terminen! Föranmälan!! Video:   
5 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
AVSLUTNING MED REPETITION Video:   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Trippix
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
zz
   
10.161.0.122NR=3
Ödsmåls bygdegård
18.30-21.30
    Musikanläggning
6 april Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-22.00
    EMG
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
10 april Måndag
Ny artikel
   
Sätila
18.00 - 21.30
    Diggarna
ANNANDAGSDANSEN START KL 18.00 Video:   
Tranemo DF Limmared
17-21
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie (OBS MÅNDAG) Video:   
11 april Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Hallands DF
19,30-23,00
    Rent Drag
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Hindås
18:00-21:30
    Kenneth & Classe.
Ny artikel
   
12 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Dur-X
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
zz
   
10.161.0.121NR=12
13 april Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00-21.30
    Bengt
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS.Obygdens Polskevänner-Fräntorpsg 10,Gbg Video:   
14 april Fredag
Ätransalen
19.30-23.00
    Charlies
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie. Socialdans 21-23 Video:   
16 april Söndag
Tranemo DF Limmared
17-21
    Lars-Rogers.
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
18 april Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Dur-X
Hallands DF
19,30-23,00
    Charlies
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
19 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    EMG
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
20 april Torsdag
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg Video:   
22 april Lördag
Rävlanda DG
14:00 - 18:30
    Musikanläggning
Gillesdansdag - se inbjudan Video:   
23 april Söndag
Tranemo DF Limmared
17-21
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie Video:   
25 april Tisdag
Hallands DF
19,30-23,00
    C-laget
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
Hindås
18:00-21:30
    Mogna Män.
Ny artikel
   
26 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Charlies
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Btgdegård Video:   
27 april Torsdag
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning. .
POLSKEDANS.Obygdens Polskevänner-Fräntorpsg 10,Gbg Video:   
28 april Fredag
Ätransalen
19.30-23.00
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Danssköldarna P-A & Marie. Socialdans 21-23 Video:   
30 april Söndag
Anten
    Eva o Ingvar
9 maj Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Cedrix.
23 maj Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Kent & Henke.
6 juni Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Orient.
20 juni Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Hazzes med Maria.
24 juni Lördag
Anten
    Eva o Ingvar
4 juli Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Mogna Män.
18 juli Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Hazzes.
1 augusti Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Kenneth & Classe.
15 augusti Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Cedrix.
29 augusti Tisdag
Hindås
18:00-21:30
    Hazzes med Maria.
5 september Tisdag
Hallands DF
19,30-23,00
    Diggarna
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
6 september Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Charlies
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
12 september Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Charlies
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
13 september Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Dur-X
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
19 september Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    C-laget
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
20 september Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Connys.
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
23 september Lördag
Marstrand
18.00 - 22.00
    Eva o Ingvar
Obs! Dansen är på Hemvärnsgården i Kode Video:   
26 september Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Rent Drag
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
27 september Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Diggarna
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
3 oktober Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Dur-X
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
4 oktober Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Rent Drag
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
10 oktober Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Trippix
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
11 oktober Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
17 oktober Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    C-laget
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
18 oktober Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Trippix
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
24 oktober Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Charlies
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
25 oktober Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    EMG
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
31 oktober Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Rent Drag
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
1 november Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Lars-Rogers.
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
7 november Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    C-laget
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
8 november Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Rent Drag
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
14 november Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Diggarna
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
15 november Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Connys.
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
21 november Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    C:zons
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
22 november Onsdag
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Diggarna
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
zz
   
10.161.0.121NR=83
28 november Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Charlies
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
29 november Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Dur-X
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
3 december Söndag
Bredaryd
16-21
    Inte färdigt.
Adventsdans. Se info på www.gammaldanssidan.com Video:   
5 december Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    Trippix
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
6 december Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Charlies
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
12 december Tisdag
Hallands DF
19.30 - 23.00
    C-laget
Kurs kl.19.30-20.30, Instruktör: Jessica A. Lagagården Laholm Video:   
13 december Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19.30-23.00
    Trippix
Gammaldanskurs 19.30-20.30 med Jessica Andersson JA dans Paus 20.30-21 Fika finns till försäljning Fridans 21-23 Välkommen till Tofta Bygdegård Video:   
27 december Onsdag
Hallands DF
19,30-23,00
    Rent Drag
JULDANS Video:   
30 december Lördag
Hallands DF
20,00-24,00
    Bob Stevens.
STJÄRNKVÄLL 3 moderna 1 gammaldans dubbeldanser Video: