Danskalendern för västra Sverige
Till Alldans                              Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram        ikon = kort info om föreningen
  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
Orkester
 
Dans
 
 01 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Anders.
  
 
 
 02 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Anders.
  
 
 
 03 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 C-laget
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Levins
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Sture Persson.
  
 Buggkurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 04 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Diggarna
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Arne
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Trippix
  
 Vals, Valsmazurka.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 C-laget
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 05 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 08 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Tore.
  
 Motions och Gilledans.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Ingen dans idag.
  
 
 
 09 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Evert.
  
 
 
 10 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Trippix
  
 
 
 .
 ..
  19.99-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Conny
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Buggkurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 11 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 .
 ..
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Anders Björk.
  
 Gammaldanskurs.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Conny
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Bennyz
 
  Hambo
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Trippix
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 12 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 15 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Tore.
  
 
 
 16 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Bengt
  
 
 
 17 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Robbans
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Bo Liljedahl
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Buggkurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 18 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Tore.
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Janne & Henrik.
  
 Tindrande ögon, I washed my hands .
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Robbans
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 19 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 22 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Anders Björk.
  
 Motions och Gilledans.
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
 Tranemo DF Limmared
--
 Rent Drag.
  
 
 
 23 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Conny
  
 
 
 24 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Dur-X
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Rent Drag
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Conny
  
 Buggkurs.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 25 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Duo Blå
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Levins
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Liljedahls
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 26 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 29 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Robbans
  
 
 
 30 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Göran.
  
 
 
 31 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Duo Blå
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 01 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Dj Jan-Inge.
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Eva o Ingvar
  
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Sweedz.
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 02 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B1




1