Danskalendern
Till Gammaldanssidan.com                                       Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0            inlogg adm
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram      = Dansvideo    ikon Dansbeskrivning

  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
Orkester
 
Dans, m.m.
 
 15 sept
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
 Musikanläggning
 START Bugg, nyb. o forts.. 10 torsdagar. Dansl. Kjell-Åke
 
 19 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Eva o Ingvar
 
 
 07 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 14 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Eva o Ingvar
 
 
 12 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 25 juni
Lördag
 
  Anten
 Eva o Ingvar
 
 
 02 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Bengt
 
 
 09 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 16 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Eva o Ingvar
 
 
 23 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 30 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 26 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 14 dec
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny och Lars-Håkan.
 
 
 07 dec
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Eva o Ingvar
 
 
 21 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Conny
 
 
 28 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Göran.
 
 
 05 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
 Bengt
 
 
 01 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Charlies
 
 
 06 dec
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Dur-X
 
 
 29 nov
Tisdag
  19.00 - 23.00
  Borås GDF
 Trippix & Jannez.
 Nonstop dans till två orkestrar - Trippix & Jannez
 
 15 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Eva o Ingvar
 
 
 04 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Dur-X
 
 
 11 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 EMG
 
 
 20 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Trippix
 
 
 06 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Charlies
 
 
 18 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Eva o Ingvar
 
 
 25 okt
Tisdag
  19.00 - 23.00
  Borås GDF
 Diggarna & Streaplers.
 Nonstop dans till två orkestrar - Diggarna & Streaplers
 
 22 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Connys.
 
 
 08 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Rent Drag
 
 
 27 sept
Tisdag
  19.00 - 23.00
  Borås GDF
 Connys & Perikles.
 Nonstop dans till två orkestrar - Connys & Perikles
 
 13 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
 Rent Drag
 
 
 16 dec
Fredag
  19.00 - 23.00
  Borås GDF
 Diggarna
 Julagille
 
 14 juni
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 Charlies
 Motionsdans
 
 07 juni
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 EMG
 Motionsdans
 
 31 maj
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 Eva o Ingvar
 Motionsdans
 
 16 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 Charlies
 Motionsdans
 
 09 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 Connys .
 Motionsdans
 
 23 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 Eva o Ingvar
 -AVSLUTNING-
Motionsdans
 
 21 juni
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 Connys .
 Motionsdans
 
 02 aug
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Kalle & Stefan.
 
 
 30 aug
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Kenneth & Classe.
 
 
 13 sept
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Hazzes med Maria.
 
 
 16 aug
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Kent & Henke.
 
 
 21 juni
Tisdag
 
  Hindås
 Orient.
 
 
 19 juli
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Mogna Män.
 
 
 05 juli
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Kent & Henke.
 
 
 01 juni
Onsdag
  19.00 - 22.00
  Hindås
 Diggarna
 
 
 07 juni
Tisdag
  18:00-21:30
  Hindås
 Cedrix.
 
 
 11 dec
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 Terminsavslutning, anmälan. Vi bjuder på fika😊
 
 02 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 
 
 27 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 
 
 30 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 
 
 11 dec
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 Terminsavslutning, anmälan. Vi bjuder på fika😊
 
 16 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 
 
 04 sept
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 Terminsstart motionsdans
 
 13 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 
 
 18 sept
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
 Kode Spelmän
 
 
 26 juni
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Enligt senare besked.
 
 
 28 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Spelfinkarna
 
 
 07 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Evert & Gunnar .
 
 
 21 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Enligt senare besked.
 
 
 31 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Eva o Ingvar
 
 
 03 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Eva o Ingvar
 
 
 10 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Sven Gunnars
 
 
 24 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Leif o PeO.
 
 
 05 juni
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Spelfinkarna
 Motionsdans
 
 12 juni
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Evert & Gunnar .
 
 
 17 juli
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Enligt senare besked.
 
 
 19 juni
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Leif o PeO.
 
 
 14 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
 Charlies
 
 
 26 maj
Torsdag
  18,00
  O-bygden
 MELLGRENS SPELMÄN .
 POLSKEDANS. Hindås, Rotundan. Entre: 50:-
 
 23 feb
Torsdag
  1900-2200
  O-bygden
 Musikanläggning. .
 POLSKEDANS-KURS, Obygdens Polskevänner - Fräntorpsg 10, Gbg
 
 13 juli
Onsdag
  19.00 - 22.00
  Råön
 Eva o Ingvar
 Serveringen är öppen
 
 06 juli
Onsdag
  19.00 - 22.00
  Råön
 Spelfinkarna
 Serveringen är öppen
 
 27 juli
Onsdag
  19.00 22.00
  Råön
 Charlies
 Serveringen är öppen
 
 29 juni
Onsdag
  19.00 - 22.00
  Råön
 Kode Spelmän
 Serveringen är öppen
 
 20 juli
Onsdag
  19.00 - 22.00
  Råön
 EMG
 Serveringen är öppen
 
 21 juni
Tisdag
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 Musikanläggning
 Servering
 
 14 juni
Tisdag
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 Musikanläggning
 Servering
 
 28 juni
Tisdag
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 Eva o Ingvar
 Servering
 
 07 juni
Tisdag
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 Charlies.
 Servering
 
 31 maj
Tisdag
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 Diggarna
 Servering
 
 29 maj
Söndag
  17.00 - 21.00
  Smålandsstenar
 Rent Drag
 Bugg & Gammaldans kurs
 
 05 juni
Söndag
  17.00 - 21.00
  Smålandsstenar
 LarsRogers.
 Bugg & Gammaldans kurs
 
 19 juni
Söndag
  17.00 - 21.00
  Smålandsstenar
 Charlies
 Bugg & Gammaldans kurs
 
 12 juni
Söndag
  17.00 - 21.00
  Smålandsstenar
 C-laget
 Bugg & Gammaldans kurs
 
 04 aug
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 28 juli
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 19 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Connys.
 
 
 26 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 EMG
 
 
 30 sept
Fredag
  19.00 - 24.00
  Sätila
 Charlies
 RÄKFESTEN
 
 02 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Eva o Ingvar
 
 
 28 sept
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Connys.
 
 
 09 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Janne o Henrik.
 
 
 16 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Connys.
 
 
 21 sept
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Diggarna
 
 
 16 juni
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 30 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Diggarna
 
 
 07 sept
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Eva o Ingvar
 
 
 07 dec
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Charlies
 
 
 14 sept
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Charlies
 
 
 28 dec
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 C-laget
 MELLANDAGSDANSEN
 
 30 juni
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 05 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 EMG
 
 
 12 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Charlies
 
 
 23 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
 Eva o Ingvar
 
 
 21 juli
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 14 juli
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 30 juni
Fredag
  19.00 - 22.00
  Sätila
 HÄSTABACKEN med olika spelmän.
 
 
 31 maj
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Perikles & C-Laget.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 09 aug
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Hollyz & Charlies.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 12 juli
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Streaplers & Bo Liljdahls.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 19 juli
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Wahlströms & C-Laget.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 23 aug
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 X-plays & Dur X.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 16 aug
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Engdahls & Diggarna.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 02 aug
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Holidays & Rent Drag.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 26 juli
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Voize & C-Laget.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 07 juni
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Jannez & Trippix.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 28 juni
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Blender & Charlies.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 14 juni
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 PH:s & Diggarna.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 21 juni
Tisdag
  19.00
  Västerhagen
 Callinaz & Rent Drag.
 Buggkurs 19-19.45 Gammaldanskurs 19.45-20.30 Instruktörer: Danssköldarna P-A & Marie
 
 12 sept
Måndag
  18.30 - 21.00
  Älvängen
 Musikanläggning
 Start måndagsdanser: 10 måndagar. Dansledare Helen o Arvi
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B